Deklaracja dostępności OSiR Mokotów

Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów

 

Deklaracja dostępności Serwisu informacyjnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mokotów

Ośrodek Sportu i Rekreacji Mokotów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Serwisu informacyjnego OSiR Mokotów(link otwiera się w nowej karcie)otwiera się w nowej karcie.

  • Data publikacji strony internetowej: 

  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Brak unikalnych punktów orientacyjnych.
  • Część grafik nie posiada opisów alternatywnych lub opisy są nieadekwatne do treści.
  • Niepoprawne elementy semantyczne – przycisk zamiast linka, brak informacji o rozwijalnych/zwijalnych elementach.
  • Część stron nie odzwierciedla w pełni struktury strony WWW za pomocą nagłówków.
  • Część stron w wersji kontrastowej nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących kontrastu.
  • Brak alternatywy dla mapy, która jest wyłączona z załącznika do ustawy o dostępności cyfrowej.
  • Część elementów ma podwójny fokus na treści kierującej do tego samego miejsca.
  • Część tabel nie dostosowuje się do szerokości ekranu.

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji: 
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: 
  • Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny (docx, 25,2 kB) oraz badania eksperckiego. Badanie przeprowadzone przez Fundację Widzialni dotyczyło części wspólnych Portalu Informacyjnego Urzędu m.st. Warszawy, w szczególności układu, wyglądu, nawigacji i widgetów. Wyniki badania przedstawia Raport z audytu (pdf, 211 kB)

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością tej strony internetowej prosimy o kontakt z Patrykiem Kulińskim — mejlowo p.kulinski@osirmokotow.waw.pl lub telefonicznie 22 325 46 05.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, wskazanie strony internetowej oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w alternatywnej formie, powinna także określić dogodny sposób jej przedstawienia.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na zgłoszenie odpowiemy nie później niż w ciągu 7 dni od dnia jego otrzymania. Jeśli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, poinformujemy o tym wnoszącego żądanie, wskazując nowy termin realizacji, nie dłuższy jednak niż 2 miesiące od daty zgłoszenia.

W przypadku odmowy realizacji żądania, osoba wnosząca może złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Szczegóły procedury znajdują się na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Kompleks Sportowy przy ul. Niegocińskiej 2A w Warszawie

Zapewnione są wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne. Dostęp do budynku odbywa się po schodach lub od frontu po pochylni, która prowadzi do drugiego frontowego wejścia. Obiekt wyposażony jest w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych jak toalety, przebieralnie, prysznice. Same pomieszczenia wymagają pewnych usprawnień, ponieważ częściowo nie są zgodne z Warszawskimi Standardami Dostępności. Przed wejściem głównym wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Informację o dostępności architektonicznej pozostałych obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów:

Moje Boisko ORLIK 2012 na ul. Chełmskiej 23 w Warszawie

Dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych zapewniony jest po pochylni. W wejściu do pomieszczenia znajduje się próg o wysokości 5 cm. Do boisk zapewniony jest dostęp po utwardzonym dojściu. Obiekt wyposażony jest w toaletę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia wymagają pewnych usprawnień, ponieważ częściowo nie są zgodne z Warszawskimi Standardami Dostępności.

Moje boisko Orlik 2012 na ul. Kazimierzowskiej 58 w Warszawie

Dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych zapewniony jest po pochylni o szerokości 210 cm. Obiekt wyposażony jest w toaletę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami. W wejściu do toalety dla osób niepełnosprawnych znajduje się próg o wysokości 3 cm. Do boisk zapewniony jest dostęp po utwardzonym dojściu. Pomieszczenia oraz pochylnia wymagają pewnych usprawnień, ponieważ częściowo nie są zgodne z Warszawskimi Standardami Dostępności. W okresie zimowym, nad boiskiem do piłki nożnej, stawiana jest hala pneumatyczna. W wejściach do hali znajdują się progi o wysokości do 6 cm. Z powodu podciśnienia panującego w hali, otwarcie drzwi wymaga użycia dużej siły. Wejście dla osób mających problem z poruszaniem się, możliwe jest przy pomocy pracownika dyżurującego na obiekcie.

Teren Rezerwatu Przyrody Jeziorko Czerniakowskie, Miejskie kąpielisko sezonowe na ul. Jeziornej 4 w Warszawie

Budynek dopuszczony jest do użytkowania tylko jako obiekt magazynowy i formalnie nie znajduje się w zasobach OSiR m.st. Warszawy dz. Mokotów. Do kąpieliska brak jest utwardzonego dojścia. Na terenie kąpieliska, jest zewnętrzna przebieralnia posiadające odpowiednie wymiary, przystosowane dla osób poruszających się na wózkach.

Siedziba Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów na ul. Olkuskiej 3 Warszawa

Obiekt nie zapewnia wolnych od barier poziomych przestrzeni komunikacyjnych. Drzwi wejściowe mają szerokość 80 cm, w wejściu jest próg o wysokości 3,5 cm. Za wejściem nie zapewniano odpowiedniej przestrzeni do swobodnego manewrowania. W siedzibie nie są świadczone żadne podstawowe usługi OSiR m.st. Warszawy dz. Mokotów. W przypadku potrzeby załatwienia spraw w siedzibie, istnieje możliwość zorganizowania spotkania, po wcześniejszym umówieniu się, na terenie Kompleksu Sportowego na ul. Niegocińskiej 2A w Warszawie.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W OSiR Mokotów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego
W obiektach – Kompleks Sportowy przy ul. Niegocińskiej 2A oraz Biuro OSiR Mokotów przy ul. Olkuskiej 3 lok. 16 zamontowana jest pętla indukcyjna.
Ze wszystkich obiektów OSiR Mokotów można korzystać w asyscie psa przewodnika.

Aplikacje mobilne

Urząd m.st. Warszawy posiada aplikacje mobilne:

Informacje dodatkowe

Inne informacje i oświadczenia

Informacje o usłudze tłumacza migowego online oraz innych możliwościach skorzystania z usługi tłumacza migowego można znaleźć na stronie https://wsparcie.um.warszawa.pl/tlumacz-pjm

Z Miejskim Centrum Kontaktu 19115 można połączyć się za pomocą tłumacza języka migowego online całą dobę przez cały rok:
Telefon: 19115,
E-mail: kontakt@um.warszawa.pl,
Portal: https://warszawa19115.pl/(link otwiera się w nowej karcie),
Bezpłatna aplikacja 19115,
Czat: https://warszawa19115.pl/czat(link otwiera się w nowej karcie),
Połączenie poprzez tłumacza PJM on-line: https://tlumacz.migam.org/warszawa19115(link otwiera się w nowej karcie).

Dostęp alternatywny można uzyskać również kontaktując się z Miejskim Centrum Kontaktu 19115. Możliwe jest odczytanie treści niedostępnej (krótsze teksty - max do 1 strony A4). Można również zarejestrować żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej. Zarejestrowane żądanie jest przekazywane do właściciela treści.

Metryka

Rejestr zmian

Rozwiń